vajinismus tedavisi fiyatları

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken bir kez mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, fiziki sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye pürüz olması ile oluşan, ruhsal kökenli bir eşeysel işlev bozukluğudur. Kadın cinsel ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik yaradılıştan kaslarını orada müşterek duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mânia olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit tabii sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden işaret kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel temas sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca kadem parmaklarına miktarda yaygın yalnız şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel bağ ile alakalı yerleşmiş birtakım olumsuz düşünceler yüzünden kadın, ilişki sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın birleşik ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya havada açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok spesiyal bir konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin çocuk konusunda tahakküm yapmaları sebebiyle sadece jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu ayrılmış bir hayli başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir müşterek problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu fiziki mensup olmak neredeyse ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bikir zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, kimi kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin sadece tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı cinsel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, fazla fazla zaviye çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler maksadıyla buraya tıklayın olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe huzur duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta tutulmak gibi birçok psikolojik sorunlara sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *